Hijaluronski fileri ( Restylane ,6 različitih čvrstoća, volumena , plastičnosti i elastičnosti )
Što se sve može puniti?
Praktički sve na licu i vratu, što može barem deset godina odgoditi potrebu za kirurškim zahvatom. Što znači, brazde oko usta i ispod nosa, brazde na čelu, okomite i vodoravne, usnice-rub sa ili bez povećanja gornje i donje usne, male bore iznad usana, bore oko očiju, podočnjaci, bore na vratu. Osim punjenja bora moguće je kompletno modeliranje lica, povećanje volumena obraza ili ispunjavanje većeg udubljenja, povećanje brade , korekcija grbe na nosu. Pri prvom pregledu (koji je besplatan) liječnica će preporučiti pravilan izbor i uskladiti ga sa očekivanjima i financijskim mogućnostima. Razlika između filera je isključivo u gustoći i umreženosti, ali se uvijek radi o hijaluronskoj kiselini.
Koliko traje učinak ?
Fileri su proizvedeni novim tehnologijama, što znači da je proces biorazgradnje filera usporen, a vrijeme zadržavanja na mjestu injiciranja produženo, traje ovisno o gustoći filera, od 9 do 14mjeseci. S obzirom da razgradnja hijaluronske kiseline ovisi o enzimu hijaluronidazi prisutnom u našem organizmu dužina trajanja filera je individualna, pa tako kod nekih ljudi potraje i mnogo duže od prosjeka.
Kako se filer unosi u kožu?
Prije punjenja, područje se namaže anestetskom kremom, a u toku zahvata dodatno se anestezira ledom. Filer se injicira kanilom ( manje uboda i hematoma ) ili vrlo tankom iglom, a zahvat traje 15-30 minuta. Eventualne nuspojave kod osjetljive kože kao što su crvenilo, otok i modrice nestaju za nekoliko dana, no mogu se sakriti i korektorom te ne sprječavaju uobičajene aktivnosti.
Kako se radi modeliranje lica?
Modeliranje lica radi se sa posebno čvrstom , definiranom hijaluronskom kiselinom . Tehnički se izvodi samo jednim jedinim ubodom u područje obraza i to sa kanilom koja je tupa tako da ne nastaju hematomi (modrice) i oštećenja tkiva. Modeliranjem također se mogu izravnati konture opuštene brade ( jaw line). Kao najgušći filer, učinak traje i do godinu i pol.
Da li se mogu poravnati udubine kod upalih obraza?
Naravno, to je nešto što se može jako uspješno riješiti.
Da li se hijaluronska kiselina može injicirati u ruke?
Da. Hijaluronski fileri su prikladni i za pomlađivanje ruku i vrata. Rade se na dva načina: injiciranje kanilom gušćeg filera sa dužim trajanjem ili tehnikom injiciranja rjeđeg filera u obliku mnoštva sitnih točkica koje se poravnaju s kožom u roku od dva do tri dana. Učinak traje oko 6 mjeseci.
Da li se može javiti otok nakon tretmana?
Osjetljivija područja poput usana, područja oko očiju, čelo i gornji dio nosa, mogu biti dan, dva lagano otečeni, a nakon tretmana podočnjaka obično je potrebno dva, tri dana da se to područje smiri. Crvenilo koje nastane nakon injiciranja uglavnom je radi dezinfekcijskog sredstva i na području uboda.
Da li postoji dobna granica za tretmane hijaluronskom?
Zapravo, neke fiksne dobne granice, nema. Naravno da je to punoljetnost od 18 godina kada možemo puniti usne, neke defekte lica ili ožiljke od akni. Često puta i mlade žene, zbog genetskog nasljedstva imaju jako izražene bore između usana i nosa što ih čini starijim od njihove dobi pa je tu hijaluronska idealna kao rješenje njihovog problema
Da li postoji razlika kod muškaraca i žena?
Muškarci su podjednako pogodni za tretman hijaluronskom kao i žene i najčešće se rade podočnjaci , diže srednje lice te se time popravljaju bore između nosa i usana (nazolabijalne brazde) i bore na čelu i oko očiju.
Kako završava tretman?
Nakon tretmana liječnica Vam nanosi korektor i spremni ste za šetnju i kavu u centru grada!
Kod muškaraca nije potrebno ništa jer se ubod ni ne vidi.
Što treba izbjegavati nakon tretmana?
Neposredno nakon tretmana ne preporučaju se jako velike promjene temperature tipa saune. Poželjno je taj dan stavljati led na mjesto injiciranja, a ako se radi o modeliranju i liftingu, ne spavati na obrazima koji su bili punjeni. Inače, kod većine punjenja, osoba može normalno ispunjavati svoje dnevne obaveze jer nakon završetka punjenja nanese se korektor na područja koja su crvena.
Fileri na bazi polikaprolaktona (Ellanse M ) , prednosti i mane
To su fileri sa snažnim djelovanjem na izgradnju kolagena i dugotrajnim učinkom do 2 godine.
Godinama se koriste u medicini i sigurni su za naš organizam . U konačnici se u potpunosti razgrađuju na vodu i ugljik dioksid.
Imaju odličan efekt na lifting i oblikovanje lica i omogućavaju tretiranje cijelog lica sa manje filera.
Nisu pogodni za usne , niti za sitne bore ,iako se sitne bore poravnavaju na mjestima prolaska kanile.
Nakon mjesec dana dolazi do dodatnog efekta radi stvaranja kolagena.
Mana im je što se ne mogu razgraditi hijaluronidazom pa je potrebno biti siguran u ono što želimo postići , a liječnik koji aplicira treba imati puno iskustva u radu s filerima.
Hijaluronski filer u kombinaciji sa kalcijhidroksiapatitom (Stimulate -Neauvia)
Ima sve karakteristike čvrstog hijaluronskog filera sa dodatnom stimulacijom kolagena.
Nije pogodan za usta niti za male bore , a mogu se razgraditi hijaluronidazom.